Rok 2011/2012

 • Wizyta w jednostce wojskowej

  • 13 marca 2018

  Dźwięki orkiestry wojskowej powitały przedszkolaków z Przylesia w czwartek 12 kwietnia, gdy przekraczały bramy jednostki saperów w Brzegu.
  Wycieczka zorganizowana została z okazji święta żołnierzy, których zadaniem jest m.in. rozbrajanie min i pocisków. W czasie pobytu dzieci obserwowały zorganizowany dla nich pokaz, któremu towarzyszyły wystrzały, wybuchy i dym. Przedszkolaki miały też okazję zapoznać się ze sprzętem specjalistycznym wykorzystywanym przez saperów a nawet wejść do wozu bojowego.
  Na koniec wszyscy zostali poczęstowani wyśmienitą żołnierską grochówką. Dzieciom tak smakowała, że brały po kilka dokładek. Zadowoleni wróciliśmy do Przylesia a dzieci dopytywały kiedy znowu wybierzemy się na ” wojskową wycieczkę”.

  Tekst: /E.Wolan/