Rok 2018/2019

 • Wnuczęta – Babciom i Dziadkom

  • 28 stycznia 2019

  Babcia z dziadkiem
  dziś świętują,
  wszystkie dzieci więc pracują
  Zetrą kurze w każdym kątku,
  przypilnują dziś porządku.
  W kuchni błyszczą już talerze,
  wnusia babci bluzkę pierze
  Wnusio już podaje kapcie,
  bardzo Kocha swoja babcię.
  Dzisiaj wszystkie smutki precz!
  Święto Dziadków ważna rzecz!

  Dla rodziców i nauczycieli nauczenie szacunku to jeden z najważniejszych elementów wychowania . Należy zacząć od podstaw , czyli od okazywania go osobom najbliższym. W grupie osób bliskich dzieciom znajdują się dziadkowie- osoby starsze, którym należy się szacunek nie tylko ze względu na wiek, ale przede wszystkim na role, jaką grają w życiu rodzinnym. Są oni źródłem wiedzy o przodkach, przekaźnikami o ważnych wartościach, tradycji i zwyczajów.
  Dzień Babci i Dziadka to jedno z wydarzeń rodzinnych organizowanych w przedszkolu , które wzrusza najbardziej. Jest to piękna uroczystość mocno przeżywana przez dzieci, rodziców a najbardziej samych dziadków.
  W Publicznym Przedszkolu w Przylesiu Dzień Babci i Dziadka odbył się 25 stycznia 2019 r. Chcąc nie zawieść swoich drogich wnucząt dziadkowie zmobilizowali wszystkie siły i jak zwykle dopisali na tak pięknej uroczystości swoją obecnością.
  Wnuczęta dały z siebie wszystko. Zatańczyły Krakowiaka, Kujawiaka, Maryneczkę, Zbójnickiego a także taniec współczesny. Zaprezentowały modę sanatoryjną dla babci i dziadka. Po programie artystycznym wnuczęta wręczyły laurki i zaprosiły dziadków do wspólnego tańca a był nim walczyk. Następnie dziadkowie i wnukowie udali się na poczęstunek.
  Szczacunek odpowiednio pielęgnowany zaowocuje w przyszłości odpowiedzialnymi postawami najmłodszych wobec członków społeczeństwa.

  Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy wszystkiego najlepszego!

  Opracowała: Ewa Hodór