Rok 2021/2022

 • „WSPANIAŁY GRUDZIEŃ”

  • 10 stycznia 2022

  Grudzień to miesiąc pełen niespodzianek i magicznych chwil. A w grudniowy nastrój wprowadziła nas również zimowa aura. Dzieci ulepiły bałwana „misia polarnego” i czekały na przybycie długo oczekiwanego gościa na saniach z reniferami. Owym gościem był oczywiście św.Mikołaj, który obdarował dzieci prezentami. Przedszkolaki przywitały Mikołaja piosenkami, wierszami i tańcem.

  Na stoliku dla Mikołaja nie zabrakło mleka i ciasteczek.

  Święta Bożego Narodzenia to czas najpiękniejszy – pełen radości i wzruszeń, poprzedzony intensywnymi przygotowaniami. Tak też było w naszym przedszkolu. Rozpoczęliśmy ten czas od pieczenia pierników (co jest tradycją naszego przedszkola od wielu lat). Zapach pieczonych pierników unosił się w szkole, a uwieńczeniem pracy było zdobienie pierników oraz mała degustacja. Wypiekami częstowaliśmy grono pedagogiczne, kolegów, koleżanki ze szkoły po prezentacji jasełek. We współpracy z uczniami, nasze przedszkolaki przedstawiły jasełka, zatańczyły z lampionami, zaśpiewały kolędy i pastorałki, wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. To jednak nie był koniec przygotowań! Przy pomocy Pań, dzieci wykonały ozdoby choinkowe, stroiki oraz prezenty, które zabrały ze sobą do domów.

  Poprzez realizację tematyki kompleksowej związanej ze świętami Bożego Narodzenia, dzieci pogłębiają swoją wiedzę na temat obyczajów i tradycji bożonarodzeniowych. W tym celu odwiedziliśmy mieszkankę Przylesia p. Barbarę Urban która zaprosiła przedszkolaków do swojego domu. Dzieci miały możliwość obejrzenia szopki bożonarodzeniowej. Pani Barbara opowiedziała genezę tego dzieła okazało się, że szopka była konstruowana z figur przywiezionych z Włoch i Holandii. Dzieci z zachwytem przyglądały się postaciom. W podziękowaniu przedszkolaki zaśpiewały kolędy i złożyły świąteczne życzenia.

  Wychowawczynie