Rok 2018/2019

  • Wycieczka do Brzegu

    • 27 lutego 2019

    W ciągu roku szkolnego w ramach realizacji tematów kompleksowych dzieci poszerzają wiadomości z zakresu przygotowań zwierząt do zimy, opieki nad zwierzętami itp. 21 lutego 2019r. przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Przylesiu odwiedziły gabinet weterynaryjny. Celem wycieczki było poznanie pracy weterynarza oraz uświadomienie, że zwierzęta, tak jak i ludzie są żywymi istotami, które też chorują i cierpią oraz wymagają pomocy i leczenia. Dzieci dokładnie obejrzały gabinet weterynaryjny, dowiedziały się, na czym polega praca weterynarza. Lekarz weterynarii opowiedział o sposobie pielęgnacji zwierząt domowych. Pokazał, jak się bada i leczy zwierzęta, a także jak należy zachować się podczas kontaktu z niebezpiecznym zwierzęciem.Przedszkolaki poznały narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt, a Pan weterynarz powiedział do czego one służą. Przypominał również o konieczności mycia rąk po każdym kontakcie ze zwierzętami. Dzieci brały aktywny udział w spotkaniu , chętnie opowiadały o swoich małych zwierzątkach i ich problemach ze zdrowiem. Przedszkolaki podziękowały za wizytę wręczając dyplom oraz prace plastyczne.
    Po wizycie w weterynarii przedszkolaki udały się na dworzec PKP. Najpierw weszły do poczekalni i usiadły na ławkach. Pilnie słuchały, jak Pani Ewa Hodór tłumaczyła, jak należy się zachować i co należy zrobić by rozpocząć podróż. Pani ze starszą grupą udała się na peron. Dzieci miały możliwość obserwacji przejeżdżających pociągów ( towarowy, inter reggio, pendolino). Po drodze przedszkolaki wstąpiły do urzędu pocztowego. Tam Pani urzędniczka poinformowała dzieci , co można załatwić w takiej instytucji. To był dzień pełen wrażeń!

    Opracowała: Ewa Hodór