Rok 2017/2018

  • Wycieczka do Krakowa

    • 11 czerwca 2018

    30 maja 2018 roku wzięliśmy udział w szkolnej wycieczce do dawnej stolicy Polski, czyli Krakowa. Wyruszyliśmy bardzo wcześnie, więc większość z nas podróż spędziła przytulona do poduszki. W Krakowie byliśmy o godz. 9.30. Przy Barbakanie spotkaliśmy się z Szalonymi Przewodnikami: panem Marcinem i panią Martą. Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy: klasy 1 i 3 ruszyły na zwiedzanie z panią Martą, a klasy 4,5 i 6 z panem Marcinem. Nasi przewodnicy opowiedzieli nam wiele ciekawych historii i legend krakowskich. Słyszeliśmy Hejnał Mariacki i pomachaliśmy trębaczowi. Widzieliśmy Dom Jana Matejki, Bramę Floriańska, Kościół Mariacki i Sukiennice. Potem poszliśmy w stronę Wzgórza Wawelskiego do Smoczej Jamy. Zwiedziliśmy Skarbiec i komnaty na Wawelu. Pogoda była przepiękna, humory dopisywały, pamiątki kupione więc chyba śmiało można powiedzieć, że wycieczka do Krakowa udała się na piątkę (może nawet z plusem).