Rok 2017/2018

  • Wycieczka do Opola

    • 19 października 2018

    12 .IX.2018 r. przedszkolaki pojechały na przedstawienie pt.,, Wielka draka o zwierzakach” do teatru Lalki i aktora w Opolu. Realizatorkami przedstawienia były Pani Malina Prześluga, Ewa Piotrowska oraz Julia Skuratova. Głównymi bohaterkami były: pani Zwierzyńska i Ptaszyńska, które przekomarzały się na scenie. Niesamowity humor i pamięć pięknych przedmiotów oraz strojów sprawiły, że przedszkolaki oglądały przedstawienie z wielkim zaciekawieniem. Kaczka hełmiatka, kulon, batalion, kraska to niektóre gatunki żyjących w naszym kraju ptaków, które dziś zagrożone są wyginięciem powodowanym złożonymi przyczynami, w tym także naszą ludzką nieodpowiedzialnością, destrukcyjną wobec przyrody działalnością. Czy można temu przeciwdziałać? Nie niszczyć, a ocalić? Pora, by i w teatrze opowiedzieć o ginących gatunkach, uwrażliwić nas wszystkich, w tym najmłodszych, na zagrożoną przyrodę.

    Opracowała: Helena Romanowicz