Rok 2010/2011

 • Wycieczka do Parku Miniatur w Inwałdzie

  • 1 marca 2018

  Klasa 2 z wychowawczynią, Panią Jadwigą Jędrzejczyk i Rodzicami oraz klasy 4 i 5 pod opieką Pani Janiny Skrzypczak wybrały się 8 czerwca 2011 roku na wycieczkę do Parku Miniatur w Inwałdzie koło Wadowic. Podróż autobusem przebiegła bez zakłóceń i przed południem byliśmy na miejscu.
  Główną atrakcją parku są miniatury słynnych budowli w dwóch kompleksach:
  1. „Polska w miniaturze” – w skład którego wchodzą m.in. Zamek Królewski, Zamki w Malborku, Gołuchowie, Mosznie, Będzinie, Latarnia Morska w Świnoujściu, Ratusz w Poznaniu, Pałac Sułkowskich, makieta Tatr, Katedra św. Stanisława i Wacława, krakowskie Sukiennice, Pałac w Łańcucie, Pałac Branickich, Ratusz w Zamościu.
  2. „Świat w miniaturze” – obejrzeliśmy m.in. Górę Rushmore, Biały Dom, Statuę Wolności, Sfinksa, Abu Simbel, Operę w Sydney, Petrę, Chiński Mur, Moai – figury z Wyspy Wielkanocnej, Tadż Mahal, Bazylikę oraz Plac św. Piotra, Łuk Triumfalny, Wieżę Eiffla, Świątynię Kukulcana, Pomnik Chrystusa Zbawiciela, Big Bena, Krzywą Wieżę, Koloseum, Partenon, Propyleje oraz Bramę Brandenburską.
  Park Miniatur to jedyne miejsce, w którym możliwa jest podróż dookoła świata w ciągu jednego dnia. Prawie wszystkie miniatury zostały zbudowane w skali 1:25. Zastosowanie jednej skali pozwala na porównanie wielkości poszczególnych obiektów. Wyjątkiem jest rzymska Bazylika św. Piotra, która jako jedyna w całej Europie została wykonana w skali 1:15 oraz Kompleks wenecki wykonany w skali 1:10.
  W Lunaparku bawili się doskonale zarówno dorośli, jak dzieci. Ci, którzy lubią mocne wrażenia, obejrzeli Pirat Show i Egipt Horror Show, wybrali się na seans w technologii 5D MAX oraz w szaloną podróż na symulatorze. Można było przejechać się kolejką elektryczną, pobawić w Małpim Gaju albo zgubić się w labiryncie zieleni.
  Zmęczeni ale pełni wrażeń wróciliśmy do domu późnym wieczorem.

  Tekst: /J.S./