Rok 2012/2013

  • Wycieczka do Pokrzywnej

    • 13 sierpnia 2018

    Uczniowie klasy 5 i 6 w ramach realizacji projektu „Równamy do najlepszych II” 18 i 19 września byli na wycieczce w Pokrzywnej, która została sfinansowana przez Stowarzyszenie „Brzeska Wieś Historyczna”.
    Pierwszego dnia wzięli udział w warsztatach z pieczenia chleba, zorganizowanych przez panie ze Stowarzyszenia na Rzecz Odnowy i Rozwoju Wsi „Sami sobie” i Miłośników Sztuki Kulinarnej i Regionalnych Przysmaków w Wilamowicach Nyskich. Własnoręcznie zrobili bułeczki i rogaliki drożdżowe, które następnie zostały upieczone w prawdziwym piecu chlebowym. Były pyszne! Warsztaty kulinarne podsumowali rysując Mapę Myśli. Wieczorem w Domu Wypoczynkowym „Sudety” w Pokrzywnej bawili się na dyskotece. Drugiego dnia zwiedzili z przewodnikiem centrum Głuchołaz. Obejrzeli rynek, który należy do największych na Śląsku, stare kamienice i Wieżę Bramy Górnej. W Parku Zdrojowym wysłuchali opowieści o głuchołaskich poszukiwaczach złota. Wzięli także udział w warsztatach rękodzielniczych, podczas których na krosnach tkackich wykonali dzianinę według własnego projektu, a także spróbowali swoich sił w garncarstwie. Mimo zmiennej pogody wycieczka była bardzo udana.

    Tekst: /J.S./