Rok 2021/2022

 • WYCIECZKA DO RANCZO GAĆ

  • 30 maja 2022

  W piękny wtorkowy dzień, przedszkolaki wraz z opiekunkami i rodzicami wybrały się autokarem na wycieczkę edukacyjną do Ranczo Gać. Dzieci przywitała przesympatyczna właścicielka Pani Ewa Jackiewicz z córką Martyną oraz z głównym bohaterem konikiem „Dyrektorem”. Ranczo Gać znajduje się 20 km od Przylesia, w malowniczym otoczeniu pól, łąk i lasów. Mieszkańcami gospodarstwa są zadbane i przyjaźnie nastawione konie oraz zwierzęta z mini zoo. Panie przygotowały zajęcia na świeżym powietrzu, opowiedziały historię powstania Rancza, oraz jak wygląda opieka nad zwierzętami. Każde dziecko miało możliwość pogłaskania i czyszczenia konika „Dyrektora”, jak również miało możliwość zobaczyć jak wygląda zakładanie uprzęży a następnie miało przyjemność doświadczyć jazdy konnej z profesjonalną instruktorką Panią Martą. Pani Ewa przygotowała również atrakcyjną grę terenową podczas, której przedszkolaki musiały odnaleźć podkowy. Każda podkowa znajdowała się w miejscu, gdzie można było zobaczyć jak żyją konie, co jedzą, gdzie mieszkają, a także zobaczyć opiekę nad dwutygodniowym źrebaczkiem wraz z jego mamą.
  W ramach dodatkowych zajęć, dzieci zrobiły z polnych roślinności przepiękne obrazki na kartce i zabrały je ze sobą do domu.

  Rodzicom uczestniczącym w opiece nad dziećmi podczas wycieczki serdecznie dziękujemy.

  Opracowanie: Joanna Straub