Rok 2011/2012

  • Wycieczka do TVP Wrocław

    • 8 marca 2018

    8 lutego 2012 roku klasy: 4, 5 i 6 wybrały się na wycieczkę do siedziby TVP 3 we Wrocławiu. Po gmachu telewizji oprowadzał nas redaktor Piotr Kasprzycki. Zaczęliśmy od zwiedzania muzeum, w którym uczniowie obejrzeli stary sprzęt i słuchali barwnych opowieści o historii telewizji. Część wycieczki dotyczyła czasów współczesnych. Obejrzeliśmy studio i reżyserkę Faktów, studio programów popularnonaukowych oraz pokój montażystów. Zwiedziliśmy także pomieszczenie, w którym nagrywany jest program prof. Jana Miodka „Ojczyzna polszczyzna”. Redaktor Kasprzycki opowiedział nam o specyfice języka, którym posługują się dziennikarze. Następnie znaleźliśmy się w największym studiu S – 1, w którym nagrywane są programy z udziałem publiczności i teleturnieje. Dowiedzieliśmy się o realizacji programów publicystycznych, informacyjnych i edukacyjnych. Prezenterzy nie mogą ubierać się w ubrania koloru niebieskiego. Pogodynki, w trakcie zapowiadania pogody nie, widzą mapy, na której pokazują pogodę, a temperatura w pomieszczeniu,gdzie nagrywa się program informacyjny, po dwudziestominutowym programie, wynosi powyżej 40 stopni. Po zwiedzeniu gmachu TVP Wrocław udaliśmy się do kina w galerii „Arkady”. Obejrzeliśmy film „Kot w butach”. Po filmie w świetnych nastrojach wróciliśmy do domu.

    Tekst: /J.S./