Rok 2009/2010

 • Wyjazd do kina

  • 23 lutego 2018

  20 kwietnia klasa I, IV, V i VI wybrały sie do kina do Opola na film „Jak wytresować smoka”
  Film zrealizowany na podstawie znanej książki dla dzieci „Jak wytresować sobie smoka”.
  Mały chłopiec wiking Halibut Straszliwa Czkawka Trzeci uchodzi wśród rówieśników za nieudacznika. A przed nim trudne zadanie: aby zostać wojownikiem, każdy chłopiec z plemienia musi złapać smoka i wytresować go do polowania. Czkawka ma z tym jednak pewne kłopoty.
  „Jak wytresować smoka” to bardzo przyjemna opowieść o tym, że bycie innym wcale nie znaczy bycie gorszym. To opowiastka pokazująca, że warto być sobą niezależnie od tego co myślą o nas inni, bo tylko wtedy będąc tym kim się jest, nasze życie będzie miało sens. Bo kompletnie nie ma sensu dążenie do bycia kimś innym, bo wtedy zamiast żyć, zaczniemy jedynie odgrywać swoją rolę.
  To również historia z której płynie mała nauka dla rodziców, by nie pokładali zbyt wygórowanych nadziei w swoje dzieci, by nie przenosili swoich własnych pragnień i marzeń na nie, a doceniali je za to, kim są i w czym są dobre. By otworzyli uszy i słuchali to co ich dzieci mają do powiedzenia, bo czasem mówią mądrzej niż dorośli.
  Film animowany zrealizowany w wersji 3D bardzo nam się podobał. Z zapartym tchem oglądaliśmy kolejne obrazy i nie nudziliśmy się ani przez chwilę.