Rok 2021/2022

 • Z teatrem pod rękę

  • 19 kwietnia 2022

  W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru, przypadającego na dzień 28 marca, uczniowie naszej szkole szli z teatrem pod rękę na lekcjach języka polskiego i plastyki.
  W ramach lekcji języka polskiego uczniowie dowiedzieli się o genezie tego święta, którego data związana jest z upamiętnieniem wielkiego otwarcia Teatru Narodów w Paryżu 28 marca 1957 roku. Ponadto młodsi uczniowie mieli okazję poznać elementy teatru, nieodzowne do powstania spektaklu, mówiliśmy o rekwizytach, kostiumach, aby następnie wcielić się w role aktorów, w czasie krótkich dram, odgrywanych w czasie zajęć.
  Starsi uczniowie odbyli podróż od czasów teatru greckiego, poprzez teatr rzymski, szekspirowski, do teatru współczesnego. Przeprowadziliśmy krótkie etiudy, w których mieliśmy okazję spróbować swoich sił w pantomimie.
  Na zajęciach plastycznych dzieci i młodzież wykonywały prace związane z teatrem. W klasach 2 i 3 dzieci wykonały kukiełki ulubionych postaci z bajek i baśni , w klasie 4 i 5 tworzono kreatywne postaci, bazując na zasobach własnej wyobraźni, natomiast uczniowie klasy 7 pracowali nad maskami teatralnymi.
  Należy zaznaczyć, że oprócz pogłębiania wiedzy na temat otaczającego nas świata, dzięki zajęciom dramowym, w których wzięli udział nasi podopieczni, rozwija się ich samodzielność w myśleniu i kreatywność, a także kształci się bardzo dziś pożądania umiejętność nawiązywania dialogu.

  Anna Nowacka