Rok 2023/2024

 • Z wizytą u Księcia Jerzego II

  • 10 czerwca 2024

  Z początkiem czerwca klasy szósta i siódma z PZSP w Przylesiu, złożyły wizytę w Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu, gdzie dzięki uprzejmości pani kustosz – Anny Techmańskiej, mogli uczestniczyć w lekcji muzealnej „Dbałość o higienę na przestrzeni dziejów”.
  Dowiedzieliśmy się, że to nie średniowieczne mroki były najbrudniejszą epoką, a już w starożytności znano mydło i ręcznik. Uczniowie mogli dotknąć ciekawych eksponatów i na własne oczy przekonać się ile waży żelazko z duszą i czym właściwie jest dusza?
  Głównym motywem lekcji muzealnych jest zapewnienie uczniom bezpośredniego obcowania z muzealiami lub miejscami o bogatej historii, w tym poznawaniem ich przez pryzmat historii ludzkich.
  Przy okazji wizyty w mieście powiatowym zwiedziliśmy Bramę Odrzańską, spacerowaliśmy podziwiając uroki brzeskich parków.

  Tekst i fot. Anna Nowacka