Rok 2017/2018

  • Zajęcia otwarte w przedszkolu

    • 2 maja 2018

    Jednym z priorytetów Publicznego Przedszkola w Przylesiu to współpraca ze środowiskiem rodzinnym poprzez wspólne świętowanie, spotkania, aktywne formy udziału dzieci i rodziców w życiu przedszkola. Swoje cele przedszkole osiąga też dzięki zajęciom otwartym.

    W dniu 17 kwietnia 2018 roku w przedszkolu odbyły się zajęcia otwarte w grupie młodszej i starszej. Dzieci z grupy młodszej rozwijali swoje umiejętności z zakresu liczenia, utrwalania kolorów za pomocą motyli i wiosennych kwiatów. Swoje kolorowe wyliczanki wykorzystali do wykonania szalu dla pani wiosny. Pracę dzieci można podziwiać w kąciku małego artysty. Dzieci z grupy starszej poznały kolejną literę alfabetu ,,Ż” małą i wielką, drukowaną i pisaną. Przedszkolaki rozpoznawały litery, czytały wyrazy, odczytywały wyrazy z rozsypanki literowej. Dzieci brały aktywny udział w zajęciach. Rodzice mogli zaobserwować swoje pociechy podczas zajęć przedszkolnych.Dzięki świadomej organizacji procesu wychowawczo- edukacyjnego we współpracy z rodzicami wpływamy na prawidłowy rozwój osobowości dziecka.

    Opracowała: Ewa Hodór