Rok 2015/2016

 • Zapachniało atmosferą świąt…

  • 5 września 2018

  W Publicznym Przedszkolu w Przylesiu 16 grudnia zapachniało piernikami. To przedszkolaki przygotowywały się do świąt Bożego Narodzenia. Pierwszy etap to pieczenie i ozdabianie pierników, następnie wykonanie łańcuchów na choinkę. Kolejnym etapem było przygotowanie jasełek- teatralnej formy przyjścia Jezusa na świat. Mali aktorzy zaprezentowali jasełka w Kościele Parafialnym w Przylesiu. Śpiewane przez dzieci kolędy wprowadziły zebranych w ciepły, świąteczny nastrój. Dyrektor PZSP w Przylesiu pani Marzena Kamińska złożyła wszystkim zebranym świąteczne życzenia a dzieci wręczyły skromne upominki – własnoręcznie upieczone pierniczki. Dzieci wiedzą, że symboliką świątecznych tradycji jest: choinka, opłatek, kolędy.

  Wszystkim życzymy zdrowych,
  pogodnych, spokojnych i radosnych
  Świąt Bożego Narodzenia.

  Przedszkolaki z Paniami

  Opracowanie: /Helena Romanowicz, Ewa Hodór/