Rok 2019/2020

• PROFILAKTYKA ŚPIEWAJĄCO

• 7 października 2019

2 października 2019 roku klasy: 6, 7 i 8 udały się na wycieczkę
    do PZSP w Olszance, aby wziąć udział w spektaklu profilaktycznym, mającym charakter prewencji antynarkotykowej i antydopalaczowej.

Spotkanie miało na celu zaszczepienie wiary we własne siły i wskazanie więzi zbudowanych na prawdziwych uczuciach jako skutecznej broni w walce
    z tymi, którzy nam pod postacią środków odurzających chcą zamazać obraz pięknego świata.

Bluesman, animator kultury i działacz społeczny – Sławek Pyrko przekazał uczniom wiele cennych przemyśleń i spostrzeżeń, dotyczących patologizacji stosunków międzyludzkich wśród osób nadużywajacych alkoholu i narkotyków. Narracja, połączona z prezentacją ballad i utworów bluesowych, zainteresowała uczniów, którzy w skupieniu wysłuchali gawędy na temat budowania zaufania w relacjach międzyludzkich, poczucia własnej wartości i motywacji.

Tekst:/J.S./